En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir? | Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone

En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?


 İşitme hayatımızın sosyal, psikolojik, akademik vb. alanlarını derinden etkileyen beş temel duyumuzdan biridir. Yeterli ve doğal işitme ise her bireyin hakkıdır. İşitme kayıpları doğuştan olabildiği gibi gürültüye, ototoksik ilaç kullanımına, yaşlılığa bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Hayatımıza dijital programlanabilir işitme cihazlarının girmesi, işitme kayıplarının etkilerini en aza indirmek ve rehabilite etmek açısından oldukça önemli bir kilometre taşıdır. Peki en iyi işitme cihazı markası hangisidir?

 

Ülkemizde birçok başarılı global marka olmasına karşın hastalarımız geçmişten beri bazı konularda zorluklar yaşamaktadır. Bu zorluklar temelde 2 ana sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır.

 

·      Hastanın cihazlandığı firmanın satış sonrası hizmetinin yetersiz olması

·      Tecrübesiz veya yetkin olmayan uygulayıcılar  

 

 Yapılan istatistiki çalışmalar işitme cihazlarının ortalama ömrünün 5 yıl olduğunu göstermiştir. Bu da işitme cihazı firmalarının sadece ilk programlamada değil devam eden yıllar içerisinde de kullanıcısına cihazın bakımı, cihazın rutin ayar ve kontrollerinin yapılması, zaman içinde değişebilecek olan işitme kaybına göre tekrar programlanması vb. hizmetleri ücretsiz olarak vermesi gerekliliğini doğurmuştur. Peki bir firmanın satış sonrası hizmetlerinin yeterli olup olmadığını nasıl bilebilirim?

 Firmaların satış sonrası ilgi ve alakasıyla ilgili bilgilere ilk cihazlanacak hastalar önceden yakın çevresi vasıtasıyla ulaşabilmekteydi. İnternete erişilebilirliğin ve sosyal medya kullanımının zirve yaptığı günümüzde ise kullanıcılar birçok bilgiye kolayca erişebilmektedir. Kullanıcılar yaygın olarak kullanılan sosyal mecralarda firmalar hakkında görüşlerini bildirmekte ve başkalarının görüşlerini öğrenebilmektedir. Kısacası iyi firmayı bulmanın yolu iyi bir araştırma yapmaktan geçer.   

 Aslen en iyi işitme cihazı kişinin işitme kaybına, yaşına, kulağının anatomik yapısına, istek ve beklentilerine en uygun olan işitme cihazıdır. Kullanıcıya en uygun cihazın tespiti noktasında uygulayıcının önemi ortaya çıkmaktadır. Uygulayıcının odyolojik bilgisi, tecrübesi, işitme cihazları konusundaki yetkinliği ve hasta ile iletişimi başarıyı belirleyen başlıca faktörlerdir.Kategori Adı Ayrıntılar
Rexton İşitme Cihazları
Helix Işitme Cihazları
Resound Işitme Cihazları
Interton Işitme Cihazları
Anaton Işitme Cihazları
İşitme Cihazı Temizlik Setleri
Işitme Aksesuarları

İşitme cihazı markaları arasında farklılıklar olsa da, tüm büyük markalar yüksek düzeyde kalite ve performans sunar. Digitone, yalnızca zorlu dinleme koşullarında kalite, dijital işleme, güvenilirlik ve performans açısından kanıtlanmış en iyi işitme cihazı markaları ile çalışır. İşitme cihazı bulmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz, özellikle de hiç işitme cihazı takmadıysanız veya hatta sahipseniz ve yükseltmeyi düşünüyorsanız bile. Bu yolculuğa çıkmadan önce işitme kaybını, yerel odyologunuzu, işitme bakım servislerini, mevcut farklı işitme cihazlarını araştırmak ve sektördeki işitme cihazı markalarını tanımak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Digitone olarak işitme cihazları konusunda size en iyi hizmeti ve çözümleri sunmaya hazırız.
İşitme Cihazı Seçimi ve Satışı

Ankara Mithatpaşa, Ankara Batıkent ve Samsun Atakum şubelerimizde tam donanımlı işitme kaybı ölçüm cihazlarımız ile, uzman odyolog hekim ve odyometris kadromuzla ihtiyacınıza uygun işitme cihazlarını, uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ile ihtiyacınıza en uygun işitme cihazı modelleri Digiton işitme cihazı şubelerimizde.


Ücretsiz İşitme Testi

  • Hastalarımıza kameralı otoskopik muayene yapıyoruz.
  • Kliniklerimizdeki hastane ortamında, tam donanımlı ses kabinlerimiz mevcuttur.
  • Tam teşekküllü odyometri - timpanometri işitme testleri yapıyoruz.
  • Tüm testlerde hasta konforu ilkemizdir.

Evinizde Cihaz Testi

  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan otoskopik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan odyolojik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • İşitme kayıp seviyesine uygun cihazlar önerip, bu cihazların denemesini evinizde yapıyoruz.
  • Hasta şikayetlerine göre yapılan cihaz fitting ayarlarını evinizde yapıyoruz.Blog Adı Ayrıntılar
İşitme Testi Nasıl Yapılır?
İşitme Cihazları Ile Ilgili Bilmeniz Gerekenler
İşitme Testine İhtiyacınız Var Mı?
Yetişkinler Için İşitme Testi
Doğru İşitme Cihazı Nasıl Seçilir?
Kulak Çınlaması (Tinnitus)
İşitme Cihazı Fiyatları Ankara
İşitme Cihazları Ankara
İşitme Cihazı Servisi Ankara
Neden Çift Cihaz Kullanmalıyız ?
En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?
İşitme Cihazı Teknolojileri
İşitme Cihazım Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?
Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi
Duyuyorum Ama Anlayamıyorum
En Uygun İşitme Cihazı
En Kaliteli İşitme Cihazı


anaton
helix
resound
interton
Rexton


SİZİ ARAYALIM !
KVK Aydinlatma Metni


© 2022 Digitone İşitme
Tüm hakları saklıdır.
Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone