Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi | Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone

Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi


İşitme kaybı yaşam kalitesi, sosyokültürel faaliyetler, fonksiyonel kapasite gibi konularda olumsuz durumlara yol açar. Bunların yanı sıra  gerginlik, stres, depresyon, iş performansında düşüş gibi problemler de ortaya çıkarır .Cerrahi müdahale edilemeyen hastalarda işitme ve anlama kaybının ilerlememesi için işitme cihazı kullanımı şarttır. Gözlerimiz, ellerimiz, ayaklarımız gibi işitme de çift taraflı yapıdadır. Gözlük kullanımında nasıl iki göze de mercek uygulanıyorsa, tespit edilmiş çift taraflı işitme kaybında da mutlaka çift cihaz kullanılmalıdır, işitme ve denge sağlığı açısından gereken budur. Çift cihazlanma bireyin cihaza alışma sürecini hızlandırır, yaşam kalitesine büyük katkıda bulunur.

 Çift taraflı işitme cihazı kullanımı gürültülü ortamlarda konuşmanın algılanmasını, beynin konuşma seslerine odaklanmasını arttırır. Çok ileri derece kayıplı veya konuşmayı anlama seviyesi çok düşük hastalarda çift taraflı cihaz kullanımı işitmeyi ve anlamayı tek taraflı cihaza göre iki kat daha fazla iyileştirir.

Çift taraflı cihazla çift taraflı işitme sağlanacağından, odaklanma ihtiyacı azalır ve hasta daha az yorulur. DİGİTONE İşitme Merkezlerinde uzman kişi tarafından yapılan ses ayarlarıyla birlikte sesler çok daha doğal duyulur.

Tek taraflı cihaz kullanımında cihaz kullanılmayan tarafta iç kulak hücrelerinde zayıflama devam edecektir. Çift cihaz bunun önlenmesini sağlayacak, işitme ve anlama becerisini koruyacak, her iki kulağın aktif kalmasını ve daha ileri dönemlerde cihaz memnuniyetini arttıracaktır.

Çift taraflı cihaz kullanımı ses kaynağının yönünü algılamayı kolaylaştırır. 

Aktif gürültülü bir ortamda; örneğin trafikte yaya iken araç korna sesleri gibi kişisel güvenlik açısından da oldukça önemlidir.

İşitme organımız aynı zamanda denge merkezimizdir. Çift taraflı sağlanan duyumla hem denge sağlanır hem de DİGİTONE İşitme Merkezlerinde tecrübeli ellerin yaptığı ses ayarıyla geniş duyma spektrumu elde edilir.

Tek taraflı kullanımda hasta gürültülü ortamda konuşma sesini daha az anlayacağı için cihazın ses seviyesini yükseltme ihtiyacı duyar fakat beraberinde gürültü sesini de yükseltir. Artan seslerle birlikte cihazda rahatsızlık veren ötme sesleri de gelişebilir. Bu da hastayı konfordan uzaklaştırır. Çift taraflı cihaz kullanımında DİGİTONE İşitme Merkezlerimizde alanında tecrübeli ve yetkin  uzman tarafından dengeli ve eşit sağlanan ses ayarı sayesinde gürültülü ortamlarda da konuşma seslerini kaçırmadan konforunuz sağlanır.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık işitme cihazlarının birçok cep telefonu, tablet veya bilgisayara doğrudan bağlantı imkanı bulunuyor. İşitme kayıplı bireylerde zorlaşan telefon görüşmeleri veya müzik, video seslerini çift taraflı olarak aynı anda dinlemek gibi durumlarda hem duyum hem anlaşılabilirlik açısından DİGİTONE İşitme Merkezlerinde hastaya maksimum kazanç sağlanıyor.

Her elektronik alet gibi işitme cihazlarının da kontrol ihtiyaçları ya da arıza kaynaklı teknik bakım ve tamire ihtiyacı oluyor. Böyle durumlarda tek taraflı işitme cihazı kullanan hastaların eğer yedek bir işitme cihazı yoksa belirli bir süre cihazsız kalarak işitmeleri aksıyor, ancak çift cihaz kullanıldığı durumlarda bakım süresince tek taraflı cihazla idare etmek durumu yarı yarıya kolaylaştırdığı için hastanın kendini daha güvende hissetmesini ve sürecin daha kolay geçmesini sağlıyor.Kategori Adı Ayrıntılar
Rexton İşitme Cihazları
Helix Işitme Cihazları
Resound Işitme Cihazları
Interton Işitme Cihazları
Anaton Işitme Cihazları
İşitme Cihazı Temizlik Setleri
Işitme Aksesuarları

İşitme cihazı markaları arasında farklılıklar olsa da, tüm büyük markalar yüksek düzeyde kalite ve performans sunar. Digitone, yalnızca zorlu dinleme koşullarında kalite, dijital işleme, güvenilirlik ve performans açısından kanıtlanmış en iyi işitme cihazı markaları ile çalışır. İşitme cihazı bulmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz, özellikle de hiç işitme cihazı takmadıysanız veya hatta sahipseniz ve yükseltmeyi düşünüyorsanız bile. Bu yolculuğa çıkmadan önce işitme kaybını, yerel odyologunuzu, işitme bakım servislerini, mevcut farklı işitme cihazlarını araştırmak ve sektördeki işitme cihazı markalarını tanımak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Digitone olarak işitme cihazları konusunda size en iyi hizmeti ve çözümleri sunmaya hazırız.
İşitme Cihazı Seçimi ve Satışı

Ankara Mithatpaşa, Ankara Batıkent ve Samsun Atakum şubelerimizde tam donanımlı işitme kaybı ölçüm cihazlarımız ile, uzman odyolog hekim ve odyometris kadromuzla ihtiyacınıza uygun işitme cihazlarını, uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ile ihtiyacınıza en uygun işitme cihazı modelleri Digiton işitme cihazı şubelerimizde.


Ücretsiz İşitme Testi

  • Hastalarımıza kameralı otoskopik muayene yapıyoruz.
  • Kliniklerimizdeki hastane ortamında, tam donanımlı ses kabinlerimiz mevcuttur.
  • Tam teşekküllü odyometri - timpanometri işitme testleri yapıyoruz.
  • Tüm testlerde hasta konforu ilkemizdir.

Evinizde Cihaz Testi

  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan otoskopik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan odyolojik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • İşitme kayıp seviyesine uygun cihazlar önerip, bu cihazların denemesini evinizde yapıyoruz.
  • Hasta şikayetlerine göre yapılan cihaz fitting ayarlarını evinizde yapıyoruz.Blog Adı Ayrıntılar
İşitme Testi Nasıl Yapılır?
İşitme Cihazları Ile Ilgili Bilmeniz Gerekenler
İşitme Testine İhtiyacınız Var Mı?
Yetişkinler Için İşitme Testi
Doğru İşitme Cihazı Nasıl Seçilir?
Kulak Çınlaması (Tinnitus)
İşitme Cihazı Fiyatları Ankara
İşitme Cihazları Ankara
İşitme Cihazı Servisi Ankara
Neden Çift Cihaz Kullanmalıyız ?
En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?
İşitme Cihazı Teknolojileri
İşitme Cihazım Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?
Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi
Duyuyorum Ama Anlayamıyorum
En Uygun İşitme Cihazı
En Kaliteli İşitme Cihazı


anaton
helix
resound
interton
Rexton


SİZİ ARAYALIM !
KVK Aydinlatma Metni


© 2022 Digitone İşitme
Tüm hakları saklıdır.
Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone