Duyuyorum Ama Anlayamıyorum | Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone

Duyuyorum Ama Anlayamıyorum


 Şikâyete geçmeden önce bilmemiz gereken bir takım ön bilgiler var. Şöyle ki duymak yani işitmek ve anlamak birbirleriyle ilişkili fakat farklı iki şeydir. Basitçe anlatmak gerekirse; İşitme etraftaki seslerin kulak kepçesi vasıtasıyla toplanıp dış kulak yoluna iletilip oradan sırasıyla orta kulak ve iç kulaktan geçip beyinde ses olarak algılanması olayıdır. Anlamak ise sesin beyinde Temporal Kortekste anlamlandırılması olayıdır.

 

 Konuşmaları anlamayı etkileyen en temel unsurlardan bir tanesi hastanın işitme kaybını yaşadığı sürenin uzunluğudur. Peki ‘’ Hastanın işitme kaybını yaşadığı sürenin artması anlamayı neden olumsuz etkiliyor ?’’ Nedeni işitme sisteminde ki hücre ölümleridir. Zamanla hücre ölümü arttıkça hücrelerin uyarılması zorlaşır ve uyarılmayan hücrelerde zamanla ölmeye devam eder. Ölen hücreler yenilenemediğinden, canlandırılamadığından ve tekrar üretilemediğinden oluşan kayıp geri döndürülemezdir. Erken tanı-teşhis ve işitme cihazı kullanımına kayıp az iken başlamanın önemi burada ön plana çıkmaktadır.

 

 Örneğin yaşa bağlı işitme kaybı yaşayan ve işitme cihazı kullanmayan bir hastanın ilk yıllarda işitme kaybı hafif derecede ve anlama skoru %80-90’larda iken, ilerleyen yıllarda işitme kaybı genellikle orta, orta-ileri ve hatta çok ileri derecede işitme kaybına doğru gider ve anlama skoru da bununla birlikte her yıl ortalama %5-10 civarında düşer.

 

 Peki hücre ölümlerini engellemenin, kaybı durdurmanın yolu nedir? Cevap işitme cihazı kullanımıdır. Doğru işitme cihazı kullanımıyla birlikte hücreler etkin uyarılabildiğinden ve işitme sistemi tekrardan olması gerektiği gibi aktif bir şekilde çalışmaya başladığından hücre ölümleri minimum seviyede tutulur. Bu durum işitme kaybının ilerlemesini neredeyse durduracak kadar yavaşlatırken, kaliteli uyaranla birlikte anlama skorunun zamanla artmasını sağlamaktadır.

 

 

 

 Eğer işitme kaybı yaşadığınızı düşünüyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz. Belirtmek isterim ki olası bir kaybın tedavisinde başarı şansı önem sırasına göre doğru uzman, doğru merkez ve doğru cihaza bağlıdır.Kategori Adı Ayrıntılar
Rexton İşitme Cihazları
Helix Işitme Cihazları
Resound Işitme Cihazları
Interton Işitme Cihazları
Anaton Işitme Cihazları
İşitme Cihazı Temizlik Setleri
Işitme Aksesuarları

İşitme cihazı markaları arasında farklılıklar olsa da, tüm büyük markalar yüksek düzeyde kalite ve performans sunar. Digitone, yalnızca zorlu dinleme koşullarında kalite, dijital işleme, güvenilirlik ve performans açısından kanıtlanmış en iyi işitme cihazı markaları ile çalışır. İşitme cihazı bulmanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz, özellikle de hiç işitme cihazı takmadıysanız veya hatta sahipseniz ve yükseltmeyi düşünüyorsanız bile. Bu yolculuğa çıkmadan önce işitme kaybını, yerel odyologunuzu, işitme bakım servislerini, mevcut farklı işitme cihazlarını araştırmak ve sektördeki işitme cihazı markalarını tanımak için biraz zaman ayırmanız önemlidir. Digitone olarak işitme cihazları konusunda size en iyi hizmeti ve çözümleri sunmaya hazırız.
İşitme Cihazı Seçimi ve Satışı

Ankara Mithatpaşa, Ankara Batıkent ve Samsun Atakum şubelerimizde tam donanımlı işitme kaybı ölçüm cihazlarımız ile, uzman odyolog hekim ve odyometris kadromuzla ihtiyacınıza uygun işitme cihazlarını, uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Geniş ürün yelpazemiz ile ihtiyacınıza en uygun işitme cihazı modelleri Digiton işitme cihazı şubelerimizde.


Ücretsiz İşitme Testi

  • Hastalarımıza kameralı otoskopik muayene yapıyoruz.
  • Kliniklerimizdeki hastane ortamında, tam donanımlı ses kabinlerimiz mevcuttur.
  • Tam teşekküllü odyometri - timpanometri işitme testleri yapıyoruz.
  • Tüm testlerde hasta konforu ilkemizdir.

Evinizde Cihaz Testi

  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan otoskopik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • Kliniklerimizde cihazlarlar yapılan odyolojik muayene testini ev ortamınızda yapıyoruz.
  • İşitme kayıp seviyesine uygun cihazlar önerip, bu cihazların denemesini evinizde yapıyoruz.
  • Hasta şikayetlerine göre yapılan cihaz fitting ayarlarını evinizde yapıyoruz.Blog Adı Ayrıntılar
İşitme Testi Nasıl Yapılır?
İşitme Cihazları Ile Ilgili Bilmeniz Gerekenler
İşitme Testine İhtiyacınız Var Mı?
Yetişkinler Için İşitme Testi
Doğru İşitme Cihazı Nasıl Seçilir?
Kulak Çınlaması (Tinnitus)
İşitme Cihazı Fiyatları Ankara
İşitme Cihazları Ankara
İşitme Cihazı Servisi Ankara
Neden Çift Cihaz Kullanmalıyız ?
En İyi İşitme Cihazı Markası Hangisidir?
İşitme Cihazı Teknolojileri
İşitme Cihazım Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?
Çift Taraflı İşitme Cihazı Kullanmanın Önemi
Duyuyorum Ama Anlayamıyorum
En Uygun İşitme Cihazı
En Kaliteli İşitme Cihazı


anaton
helix
resound
interton
Rexton


SİZİ ARAYALIM !
KVK Aydinlatma Metni


© 2022 Digitone İşitme
Tüm hakları saklıdır.
Ankara İşitme Cihazı Merkezi - Digitone